Blog ten powstał z chęci podzielenia się moją pasją do gotowania i pieczenia. Ukazaniem, że miłość do dobrego jedzenia , nie zawsze musi wiązać się z długimi godzinami spędzonymi w kuchni.
poniedziałek, 24 lutego 2014
Na to obłędnie pyszne danie , natknęłam się na kanale Kuchnia Plus. Program nazywał się „Ekonomia gastronomia „. Na skrawku papieru zanotowałam wtedy, składniki i sposób przygotowania, a kartkę wrzuciłam do zbioru z przepisami i zapomniałam o nim. Któregoś wieczoru, szukałam pomysłu na smaczne, ale i szybkie w przygotowaniu danie. No i w ręce wpadła mi dawno zapomniana notatka. Efekt przeszedł, moje oczekiwania. Przygotowań jest niewiele, składników mało, za to rozkosz dla podniebienia ogromna. Podczas smażenia z pulpecików wytapia się cudowny tłuszcz, który nadaje charakterystyczny smak całemu daniu, a dodatek obu musztard jeszcze go wyostrza. Po prostu palce lizać!
niedziela, 16 lutego 2014
Robiąc ostatnio zakupy w Rossmanie, przypadkiem trafiłam do działu, z ekologiczną żywnością i znalazłam tam przecier jabłko-mango. Pomyślałam, że muszę go koniecznie kupić, a potem, zastanowię się co z nim zrobić. Pomysł na ten deser pojawił się z potrzeby poprawienia sobie humoru. Wprowadzenia odrobiny słońca do tych ostatnio szarych dni, jakie towarzyszą nam za oknem i przywołania wakacyjnych smaków i wspomnień…
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów myTaste.pl Odszukaj.com - przepisy kulinarne